Superliga e Kosovës: Sot zhvillohen këto tri ndeshje

Sot (e shtunë) nis faza e dytë në Superligën e Kosovës, me ndeshjet e xhiros së dhjetë.

Në orar janë tri ndeshje për t’u zhvilluar, të cilat fillojnë nga ora 13:30.

Padyshim si sfida më interesante do të jetë ajo mes Gjilanit dhe Feronikelit.

Skuadra e inkuadruar në Superligë, Arbëria, luan si vendas ndaj Trepçës ’89.

Liderët e Superligës, skuadra e Ballkanit, pret në shtëpi Besën, që në përbërje ka lojtarë të rinj.