-5 C
Mitrovice, XK
22 January, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Zhvillime të reja në kampin e LDK-së: Zyrtari i lartë s’e...

Sot Kryesia e LDK-së ka mbajtur një mbledhje e cila edhe pse zgjati më shumë se dy orë, përfundoi pa një marrëveshje në lidhje...

Nëse dështon Albin Kurti, ja kujt mund t’i jepet mandatari i...

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka diskrecion të plotë që mandatarin për formimin e Qeverisë së Kosovës, në rast se dështon Albin Kurti si...

Naim Rashiti propozon “formulën” për arritjen e marrëveshjes VV-LDK

Naim Rashiti nga Grupi Ballkanik për Politika, tha se dy partitë, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja, duhet të arrijnë marrëveshjen për të shpëtuar veten dhe...

Ekskluzive: Marrëveshja për linjën ajrore Prishtinë -Beograd eliminon taksën ndaj Serbisë

Dje në Berlin, me ndërmjetësimin e amerikanëve është nënshkruar marrëveshja për vendosjen e linjës ajrore Beograd – Prishtinë.  Përfaqëuesi i kompanisë gjermane  Lufthansa dhe...

Koalicion apo Qeveri të pakicës? Edhe 14 ditë në dispozicion

Qeveria e pakicës me gjasë mund të jetë zgjidhja e vetme që do të mund të çojë vendin në krijim të institucioneve të reja....

Nis mbledhja e LDK-së, çka do t’i thotë Isa Mustafa-Albin Kurtit?

Anëtarët e Kryesisë të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kanë filluar të mblidhen në selinë e tyre për të nisur mbledhjen e paraparë për...

Ekskluzive: Kosnett në zyret e LDK-së, rritet presioni për formimin e...

LDK-ja ka patur angazhime të tjera në 14 vjetorin e vdekjes së ish-liderit të partisë, Ibrahim Rugovës. Në zyret e partisë kanë qëndruar sot...

Isa Mustafa tregon porosinë e ambasadorëve për koalicionin me Vetëvendosjen!

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe Bashkimi Evropian janë duke insistuar që sa më shpejtë Kosova t’i krijojë institucionet e saja. Kështu ka deklaruar...

Engel: Rruga e Serbisë kah BE është e mbyllur përveç nëse...

Mesazhi të cilin Eliot Engel, kryesuesi i Këshillit për Politikë të Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan i ka dërguar komandantit të...

Presidenti i SHBA-së reagon pas arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi: Mendonin se...

Dje u raportua për arritjen e marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë për linjën e fluturimeve Prishtinë-Beograd dhe anasjelltas, pas 21 vjetësh, shkruan Veriu.info Marrëveshja u...

Gazeta Online