18.5 C
Mitrovice, XK
25 September, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Vendimi i ri, ja çfarë duhet të keni dhe çka jo...

Qeveria e Kosovës para pak çastesh ka publikuar edhe masat e reja për Covid-19. Në shumë pika të paraqitura, Qeveria tregon edhe se çfarë u...

Qeveria vendos masa të reja kundër COVID-19, këto vendime u morën?

Qeveria e Republikës së Kosovës, me kërkesë të kryeministrit Avdullah Hoti, në pajtim me Rregulloren e Punës së Qeverisë, ka zhvilluar mbledhje korresponduese (mbledhje...

Ekskluzive: Qeveria vendos për ndryshimin e masave në Kosovë, ja disa...

Qeveria e Kosovës ka marrë vendim për ndryshimin e masave kundër Covid-19. Indeksonline përmes burimeve mëson se do të hiqet kufizimi i lëvizjes e do...

​Ja çka ndodhi brenda zyrave të OVL-UÇK (Video)

Zyrtarë policor të EULEX-it paraditen e së premtes, bastisën zyrat e OVL-UÇK-së. Pas bastisjes, te zyrat e OVL-UÇK u mblodhën qytetarë për të kundërshtuar bastisjen...

“Mos më prek, nuk të njoh”, momenti kur Nasim Haradinaj del...

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL e UCK’së), Nasim Haradinaj, ka qenë duke hyrë në ndërtesën e...

Shtyhet takimi Hoti – Vuçiq në Bruksel

Takimi i paraparë për të hënën mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq është shtyrë. Lajmin e ka bërë të...

Krejt çka dihet rreth dy arrestimeve nga hetuesit e Speciales

Dy figurat kryesore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sot janë vënë në pranga. Kreu i kësaj organizate, Hysni...

Hoti hesht rreth aksionit të EULEX, takohet me ambasadorët e QUINT’it...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, nuk është deklaruar fare për aksionet e hetuesëve të Gjykatës Speciale, derisa ka vazhduar takmimet me ...

Momenti kur Policia e Kosovës arrin në vendin ku po arrestohet...

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradinaj është ndaluar nga zyrtarë të Speciales. Por, ai ka kërkuar që të pranishëm të jetë edhe Policia e...

Gjithçka që ndodhi sot brenda zyrave të OVL-UÇK-së: Pse u arrestua...

Dërgesat në mënyrë klandestine të dosjeve në zyrat e tyre, Hysni Gucati i quante rrufe. Një rrufe e përjetoi sot, kur rreth 50 policë...

Gazeta Online