6 C
Mitrovice, XK
11 December, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Lajmërohet Xhelal Sveçla: Ja çfarë thotë për takimin me Marko Gjuriq

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje tashmë edhe deputeti i kësaj partie në Legjislaturën e VII-të të Kuvendit të Kosovës, Xhelal Sveçla, sonte tregoi për takimin...

100% shtet: Shifra marramendëse harxhuan Ramush Haradinaj dhe Shpend Ahmeti për...

Partitë politike kosovare kanë shpenzuar para të majme gjatë zgjedhjeve të nacionale të 6 tetorit, duke kapur shifra të mëdha për fushatën e tyre. Lidhja...

Partia e Isa Mustafës theu rekord të shpenzimeve në fushatë zgjedhore

Partia e udhëhequr nga Isa Mustafa, Lidhja Demokratike e Kosovës, në fushatën zgjedhore të zgjedhjeve të jashtëzakonshme që u mbajtën me 6 tetor në...

Profesori amerikan e bën horë Haradinajn: Mos e manipulo popullin me...

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka uruar mbi dhjetëra herë qytetarët e Kosovës për liberalizimin e vizave, ani pse liberalizimi nuk ndodhi kurrë. Urimet dhe...

A është ky kompromisi VV – LDK për koalicionin

Lëvizjes Vetëvendosje me gjasë do t’i duhet që të bëjë një kompromis Lidhjen Demokratike për Ministrinë e Punëve të Brendshme e me postin e...

KQZ publikon shpenzimet e fushatës, ja cila parti shpenzoi më shumë

Komisioni Qendror Zgjedhor ka publikuar sot raportet financiare që partitë politike kanë shpenzuar për fushatën e zgjedhjeve nacionale të 6 tetorit. Në bazë të raporteve...

“Erdhi dita e seancës”! Datat e mundshme të konstituimit të Kuvendit...

Nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë nisur të japin sinjale se mund të ketë në fund të kësaj jave një marrëveshje...

Edhe një deputet tjetër i VV jep lajmin e madh për...

Deputeti i VV’së, Haki Abazi, ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjes me LDK’në pritet të ndodhë në fund të kësaj jave. Ai ka thënë se...

Tri opsionet se si mund të ndahet pushteti mes LVV-së dhe...

Takimet mes kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, ende janë duke vazhduar, me qëllim të arritjes së...

Alma Lama sqaron gjithçka: A do ta tërheq Italia njohjen e...

Ish ambasadorja e Kosovës në Itali, Alma Lama, ka reaguar pas lajmeve se Italia po shqyrton tërheqjen e njohjes së Kosovës, lajme këto që...

Gazeta Online