6 C
Mitrovice, XK
18 August, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Deputeti i Kuvendit të Kosovës jep propozimin që do ta dridh...

Deputeti i Alternativës, Ilir Deda po thotë se zgjedhjet e jashtëzakonshme janë mundësi e mirë për Kosovës, mirëpo, jo diskutimet se kush do të...

A po zbrazet Kosova dhe Shqipëria? 100 mijë qytetarë emigruan vitin...

Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit...

Ky është kryeministri që i duhet Kosovës sipas Kadri Veselit

Data për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës është caktuar më 22 gusht dhe të gjitha partitë politike duket se i janë përveshur punës për...

Albin Kurti tregon formulën për postin e kryeministrit, në rast të...

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë punuar së bashku dhe kanë krijuar...

Nënkryetari i AAK-së e shpalosë këtë sekret: Taksën nuk e propozi...

Ndonëse taksa 100 përqind ndaj produkteve serbe në Kosovë ishte një nga debati më i ashpër i koalicionit PAN, ku shpesh pati edhe polemika...

Albin Kurti: Reciprociteti do të ishte më i qëlluar sesa taksë...

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se reciprociteti ndaj Serbisë do të ishte politikë shumë më e qëlluar dhe më e drejtë se...

“’Ftyra’ ta kanë loken” – kush është njeriu që bëri SHBA-në...

Emri i Naser Shalës ishte përmendur në Kuvendin e Kosovës vite më parë nga Adem Grabovci kur po ia kujtonte atëherë kryetarit të Kuvendit,...

U raportua se aderoi në PDK, Dervishaj i AKR-së-Lushtakut: Komandant, nuk...

Kryetari i degës së PDK-së në Skenderajt, Sami Lushtaku, sot publikoi një foto me kryetarin e degës së AKR-së në këtë qytet, Musa Dervishajn,...

Ministri Fatmir Matoshi tallet keq me Sami Lushtakun, ja si e...

Mediat sot raportuan se kryetari i PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka bërë se në partinë e tij ka aderuar Musa Dervishaj, i cili...

Veseli nga Rahoveci: Me luftën kundër korrupsionit, të rinjtë s’do të...

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, njëherësh kryeparlamentar i vendit, sot ua ka bërë edhe një argat pune vreshtarëve në nisjen e vjeljes së rrushit...

Gazeta Online