6 C
Mitrovice, XK
17 October, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Lamtumirë INTERPOL!

Dy ditë para se Asambleja e Përgjithshme e INTERPOL-it të vendoste nëse Kosova do të jetë pjesë e kësaj organizate ose jo, kryeministri në...

Këta janë dy serbët e arrestuar në Veri dhe kjo është...

Zyrtari i lartë i policisë së Kosovës në pjesën veriore të Mitrovicës, Rado Basara është personi i cili sot në orët e para të...

Pamje nga aksioni në Veri, vendi i mbushur nga Njësia Speciale

Janë bërë edhe disa video nga aksioni i hershëm sot në Veri. Në video shihen shumë pjesëtarë të Njësisë Speciale në këtë pjesë të...

Detaje nga aksioni në Veri: Arrestohen dy persona të dyshuar për...

Policia e Kosovës në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës ka zbarkuar në pjesën veriore të Mitrovicës. E gjithë kjo me një...

LAJMI I FUNDIT: Njësia Speciale niset në veri, 25 makina të...

Sot rreth orës 05:50 njësia speciale e Kosovës është nisur drejt veriut të Kosovës. Rreth 25 makina të blinduara të kësaj njësie të policisë janë...

Kaq deputetë i humb VV’ja me futjen në Kuvend të AKR’së...

Koalicioni Nisma Socialdemokrate-Aleanca Kosova e Re do t’i sigurojë 6 ulëse në Kuvendin e Kosovës, ndërsa Vetëvendosja me këtë rast do t’i humb dy...

Shumë “veteranë” të politikës nuk do të jenë më deputetë në...

Në zgjedhjet e 6 tetorit, pozita u bë opozitë, e opozita pritet të bëhet pozitë. Mirëpo, jo vetëm subjektet politike pësuan ndryshim. Këto zgjedhje nuk...

Ministrja që u bë kampione e meditjeve, mori rreth 7 mijë...

Mëditjet për udhëtimet zyrtare brenda dhe jashtë shtetit përbëjnë një shumë të majme të shpenzimit të parasë publike. Edhe pse nuk ka limite deri...

Gjykata Speciale muajin e ardhshëm do t’i arrestojë 3-4 persona

Gjykata Speciale po vazhdon të “trokasë” në dyert e ish-ushtarëve dhe eprorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Vetëm gjatë këtij muaji, 24 prej tyre...

I dërguari amerikan për Ballkanin, Mathew Palmer i thotë jo vizitës...

I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin e nëntë të Sigurisë që...

Gazeta Online