6 C
Mitrovice, XK
14 December, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

EKSKLUZIVE: Dorëzohet LDK për postin e presidentit, kjo është marrëveshja për...

Më shumë se dy muaj nga data e zgjedhjeve, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë arritur të merren vesh për mënyrën si...

SBAShK: Nesër grevë dy orëshe në sistemin arsimor

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK) përmes një komunikate për medie ka njoftuar se gjatë ditës së nesërme (e premte) i...

Albin Kurti deklarohet për postin e presidentit

Në një intervistë me DW, Albin Kurti kryeministri i ardhshëm i Kosovës flet për programin e qeverisë që Vetëvendosja është duke krijuar me LDK,...

Analisti Imer Mushkolaj: Qytetarët s’votuan për t’ia siguruar karrigen e presidentit...

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës vazhdojnë të mos i vendosin pikën çështjes së koalicioni qeverisës. Pavarësisht takimeve të njëpasnjëshme të anëtarëve të kësaj...

Këshilltari i Kadri Veselit: Isa Mustafa e ka trenin e fundit,...

Blerim Latifi  tha se  tërë kjo marrëveshje ndërmjet LDK dhe VV’së do të dështoj nëse Isa Mustafa nuk do të akomodohet në politikë. Këshilltari i...

Marrëveshja VV-LDK gjatë javës: Ky do të jetë kompromisi i dhimbshëm...

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, me gjasë do të arrijnë marrëveshjen për bashkëqeverisje brenda dy- tri ditëve në vijim. Gazeta Blic nga burime...

Prognoza e Ramush Tahirit: Kështu mund të arrihet marrëveshja për bashkëqeverisje...

Njohësi i çështjeve politike në vend Ramush Tahiri, konsideron këmbëngulësia e LVV-së dhe LDK-së në qëndrimet e tyre karshi marrëveshjes për bashkëqeverisje, po e...

Përfundon takimi mes Kurtit e Mustafës, kjo është marrëveshja?

Ka përfunduar takimi ndërmjet kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti dhe atij të Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, pa një marrëveshje konkrete për...

Pas një pauze, Mustafa bën hapin e parë për koalicionin me...

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka pak minuta që ka arritur në objektin e Kuvendit të Kosovës. Mustafa pritet që të takohet...

Lajmi i fundit: Presidenti cakton datën e seancës konstituive

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi në mbështetje të nenit 66 të Kushtetutës së  Republikës së Kosovës ka nxjerrë vendim për thirrjen e...

Gazeta Online