6 C
Mitrovice, XK
18 August, 2019
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Serbët në Veri nuk i duan mysafirë deputetët kosovarë (VIDEO)

Në Veri të Kosovës, pjesë që kontrollohet nga serbët, nuk po mund të shkojë Komisioni për Shëndetësi i Parlamentit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Këtij...

Gjykata Speciale më 26 prill shpall vendimin

Të mërkurën më 26 prill 2017, Kryegjykatësja e Dhomës së Specializuar të Gjykatës Kushtetuese të Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatëse An Pauër-Ford, do...

KKSB kërkon vazhdimin e punimeve për rivitalizimin e urës

Drejtuar nga kryetari i Komunës, Agim Bahtiri, e në prani të drejtorit për Mbrojtje dhe Shpëtim, Musa Dragaj, komandantit të stacionit jugor të policisë,...

ProCredit zhvat klientët, 25 euro nxjerrja e vërtetimit për pagesën e...

Bankat e Kosovës njihen për aplikimin e kamatave të larta, të cilat shpesh janë krahasuar edhe me fajde, për shkak të normës shumë të...

Gjuriq: “Universiteti i Prishtinës” në Mitrovicë, simbol i pranisë së Serbisë...

Zyrtari i Qeverisë së Serbisë i ngarkuar me çështje të Kosovës, Marko Gjuriq, ka uruar “Ditën e Studentëve të Universitetit të Prishtinës me seli...

Bahtiri tregon se a do të rikandidoj për kryetar të Mitrovicës...

Mysafirët i radhës n’Kosovës Shoë ishte kryetari i Mitrovicës, i cili ka folur edhe mundësinë e rikandidimit për kryetar të komunës së Mitrovicës. Bahtiri ka...

Ish pjesëtarët e “Mbrojtjes Civile” shpërndahen nëpër ministri

Qeveria e Kosovës, me 19 prill ka marr vendim për rialokimin e mjeteve financiare për integrimin e personelit të së ashtuquajturës “Mbrojtja Civile”. Bëhet fjalë...

Isa Mustafa në Drenicë: Historia e dëshmorëve po përjetësohet

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në ceremoninë e inaugurimit të Kullës Muze të ndërtuar për nder të dëshmorit Ismet Rrahmani. Në inaugurimin e...

Mbyllet punëtoria në Skenderaj që prodhonte fals “Nike” dhe “Adidas”

Dogana e Kosovës ka organizuar një aksion në Skenderaj, i cili ka rezultuar në zbulimin e një punëtorie për falsifikimin e këpucëve sportive. Pas pranimit...

Qosja: Qasja e Isa Mustafës ndaj Shqipërisë si e serbëve

Rexhep Qosja e ka krahasuar Isa Mustafën me Aleksander Vucic duke thënë se Kryeministri i Kosovës kishte dhënë deklarata të njëjta me zyrtarët e...

Gazeta Online