10.2 C
Mitrovice, XK
25 May, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Shtëpitë ku u vranë dhjetë anëtarët e familjes Ahmeti në Likoshan,...

Familja Ahmeti, nga fshati Likoshan i Drenasit, kanë shndërruar shtëpitë e tyre në muze. Në këto shtëpi, në oborrin e tyre u vranë 10...

Gjuriq hyn e del nga Kosova nën përcjelljen e policisë, por...

Drejtori i të ashtuquajturës zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, së bashku me ministrin serb të Arsimit, Mladen Sharqevit, kanë hyrë...

E pabesueshme: Deputeti i Kuvendit të Kosovës kërkon jastëk për të...

Megjithëse janë të pranishëm 63 deputetë në seancën e Kuvendit të Kosovës, e cila po vazhdon me pikat e papërfunduara nga seanca plenare e...

Enver Hoxhaj i drejtohet përfaqësuesit serb: A mos je i dehur

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj po merr pjesë në konferencën përgatitore për Samitin e Londrës, të organizuar nga House of Lords në Britani të...

Çfarë po ndodh në Veri, sërish probleme me zyrtarët q qeverisë...

Rreth 50 pjesëtarë të FIT, janë stacionuar në bazën e njësisë speciale ‘Belveder’, në Mitrovicë. Ata janë në pritje të një urdhri për të intervenuar...

Këto janë katër kërkesat e sindikatës së Trepçës

Sindikata e Pavarur e Minatorëve të Trepçës përmes një kumtese për media ka kërkuar nga institucionet e Kosovës që të shqyrtojnë me seriozitet më...

I pandehuri nuk ndihet fajtor për vrasjen e bashkëshortes dhe fqinjit...

Në Gjykatën e Mitrovicës ka vazhduar gjykimi kundër të akuzuarit Florim Sallahu. Sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelore të Mitrovicës, i akuzuari në shkurt 2017...

Kosova pa liberalizim edhe këtë vit – Qeveria heshtë

Vendet kryesore të Bashkimit Evropian kanë një dozë të shtuar të skepticizmit rreth liberalizimit të vizave për kosovarët, dhe kjo lidhet me dy frika. Sipas...

Me nderime të larta u rivarrosën dy dëshmorët Sahit Avdulli dhe...

Ndonëse gjatë tërë kohës mbretëroi mot me shi, sot në  ‘Varrezat e dëshmorëve’ në fshatin Stanovc të Vushtrrisë, me ceremoni zyrtare shtetërore të udhëhequr...

Syla i FSShK-së takohet me ministrin Ismaili, nuk i pranon pagat...

Punëtorët shëndetësor nuk po i pranojnë pagat e parapara me projektligjin e pagave, të hartuar nga Qeveria e Kosovës, të cilët po kërkojnë paga...

Gazeta Online