16.7 C
Mitrovice, XK
12 July, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

Bahtiri takohet me Kurtin: Koha për bashkim, nuk ka vend për...

Kryetari i komunës së Mitrovicës dhe zëvendëspresidenti i AKR-së, Agim Bahtiri, është takuar me liderin e VV-së, Albin Kurti, me ç'rast kanë bashkëbiseduar për...

Vushtrria nderon Dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës që i dha...

Dita e Dëshmorëve të Komunës së Vushtrrisë, që dhanë jetën në luftën e popullit tonë të udhëhequr nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës, është shënuar...

“Bin Ladeni i Veriut do t’i sigurojë 4 mijë njerëz në...

Rada Trajkoviq, ish-deputete në Kuvendin e Kosovës ka thënë se është dhënë një urdhër nga “Bin Ladeni i veriut të Kosovës”, Milan Radojiçiq se...

Albin Kurti tronditë opinionin me këtë deklaratë për ridefinimin e kufijve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, thotë se Hashim Thaçi ka nënshkruar marrëveshje me Serbinë për korrigjimin e kufijve. Sipas Kurtit kjo marrëveshje është...

Vjen lajmi i madh për shqiptarët në Mal të zi

Të shtunën, Tuzi në Mal të Zi do të shpallet komunë. Prej 27 vitesh shqiptarët e Tuzit kërkonin shpalljen komunë, ndaj, për atë që...

Delawie godet komandantët për numrin e veteranëve: Kemi hulumtuar arkivat në...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie, ka mbajtur një ligjëratë në Pallatin e Drejtësisë, para auditoriumit me studentë të Juridikut. U ka thënë...

Tronditet LDK, ky subjekt politik i largohet nga koalicioni

Alternativa për Kosovën ka shkëputur koalicionin me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Mimoza Kusari-Lila, kryetare. Kusari-Lila tha se Alternativa do...

LDK ia sheh sherrin Thaçit mbetet pa dy deputet në grupin...

Alternativa për Kosovën ka shkëputur koalicionin me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Mimoza Kusari-Lila, kryetare. Kusari-Lila tha se Alternativa do...

Ish komandanti i UÇK-së: Jam në burg sepse nuk dëshmova kundër...

Ish-eprori i UÇK’së Sabit Geci ka thënë se ndodhet në burg për shkak se nuk ka dashur që tu bindet kërkesave të UNMIK’ut dhe...

Luftë fjalësh mes Thaçit e Haradinajt për kufirin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeministri Ramush Haradinaj, kanë qëndrime diametralisht të kundërta, sa i përket mundësisë së korrigjimit të kufirit mes Kosovës...

Gazeta Online