13 C
Mitrovice, XK
10 April, 2020
Etiketimet 1

Etiketim: 1

LDK e la jashtë listës, ai ka 8 fëmijë në familje...

Ish-deputeti Hatim Baxhaku nga radhët e LDK-së sqaron përse nuk është sërish në listë për kandidat. Tregon detaje nga mbledhja e Këshillit të kësaj...

Zyrtare: Telekomi paguan vetëm shpenzimet e gjyqësore, jo 32 milionë euro

Drejtori Menaxhues i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, tha se me nënshkrimin e marrëveshjes, shmangëm një falimentim potencial të Telekomit të Kosovës. 2300 punëtorë...

Ahmet Tmava lë anash Trepçën, ia mësyn tubimeve në Drenicë me...

Përderisa ndërmarrja Trepça ka mbetur në situatë të komplikuar pas miratimit të ligjit, për shkak se faktikisht akoma është nën AKP dhe nuk është...

Hoti për Reuters: Kosova ka nevojë për një marrëveshje të re...

Kosovës do t’i duhet të negociojë një marrëveshje të re me Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN) për të kontrolluarkostot e huamarrjes, pasi kredia aktuale përfundon...

Ramush Haradinaj refuzon të ballafaqohet në debat me Avdullah Hotin dhe...

I paralajmëruar që disa ditë se do të ndodh një debat ndër më interesantit në vend, ai mes tre kandidatëve për kryeministër në Kosovë,...

Nënkryetari Abdyl Ymeri e konfirmon sulmin me armë zjarri ndaj zyrës...

Sulmin me armë zjarri ndaj zyrës së PDK-së në Skenderaj e ka konfirmuar nënkryetari i degës, Abdyl Ymeri, i cili ka treguar se ngjarja...

Mustafa: Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, i ofron Kosovës ç’kapjen përfundimtare të shtetit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë të martën se koalicioni për të ardhmen, i kryesuar nga LDK ka mbledhur ajkën...

Ekskluzive: Kjo është lista zyrtare e kandidatëve për deputetë të koalicionit...

Kjo është lista zyrtare të kandidatëve për deputetë të koalicionit PDK-AAK-Nisma. Ashtu siç pritej, listës i prin kreu i PDK'së, Kadri Veseli. Prapa tij renditet kreu...

QKUK-ja dështoi me Bajram Rexhepin, ja si nuk ia ofroi shansin...

QKUK-ja nuk ia ofroi trajtimin e duhur ish-kryeministrit të Kosovës, Bajram Rexhepi. Ai po i vuan pasojat e një sistemi të shëndetësisë të degraduar...

Jabllanoviq nxirret me dhunë nga zyra e tij në veri

Me urdhër të kryetarit paralel të kryetarit të Leposaviqit, Zoran Todiq, është larguar nga zyra kryetari aktual i komunës, Dragan Jabllanoviq, i cili është...

Gazeta Online