Tuesday, March 2, 2021
Home Tags 2

Tag: 2

Hoti: 30 % e kosovarëve s’besojnë që ka virus, kjo është...

“S’ka virus”, është bërë një prej shprehjeve më të shpeshta të këtyre ditëve, e cila po përdoret me ironi nga shumë qytetarë sa herë...

Masat e reja kundër koronavirusit përfshijnë këto komuna

Rritja rapide e rasteve të reja të infektimit me koronavirus ka vazhduar edhe ditëve të fundit, shkruan Veriu.Info Kjo rritje e rasteve të reja ka...

Rastet e reja me Covid 19 janë nga këto komuna

Gjatë ditës së sotme janë testuar gjithsej 207 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të...

Weber: Veprimet e Thaçit i detyruan prokurorët e Hagës ta publikojnë...

Analisti Bodo Weber ka thënë se aktakuza ndaj Thaçit dhe ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka dashur të parandalojë ndonjë pazar në...

Vuçiq: Lavrov na dha informacione brengosëse, e kemi punën pisk

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq pas takimit me ministrin e Jashtëm të Rusisë, Sergei Lavrov ka thënë se nëse një ofertë e mundshme për...

BE kundër ndryshimit të kufijve, Thaçi nuk i lajmërohet Lajçakut

Ndryshimi i kufijve të Kosovës përmes shkëmbimit të territoreve dhe ideja për amnisti për krime lufte, nuk pritet të jenë në tryezën e dialogut...

Raste të reja me koronavirus në Mitrovicë

Sot IKSHPK raportoi edhe për 27 raste të reja në nivel vendi, shkruan Veriu.Info Nga komunat e prekura, më së keqi është prekur komuna e...

Ekskluzive: Qeveria Kurti shkarkon personin që ktheu në punë Bedri Istrefin...

Ministrja në detyrë e MEPTINIS, Rozeta Hajdari e ka shkarkuar kryesuesin e Inspektoratit të Punës, Valon Lecin, shkruan gazeta inFokus. Kështu kanë bërë të ditur...

Ja kur pritet të hapen shkollat në Kosovë!

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, në një konferencë për media ka bërë të ditur se janë duke shqyrtuar si mundësi rihapjen e shkollave në...

Nëpërmjet një video Kurti uron besimtarët për Fitër Bajramin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti u ka uruar besimtarëve myslimanë festën e Fitër Bajramit. Këtë herë ai në veçanti u ka uruar festën bashkatdhetarëve tanë...

Të Fundit

Më të lexuarat