Home Tags 2

Tag: 2

Haxhiu zbulon kur do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit mes LDK...

Ka përfunduar takimi mes grupeve punuese të LDK-së dhe VV-së për arritjen e koalicionit. Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, para mediave ka bërë të ditur se...

Vendos UEFA: Kaq është numri i biletave që do t’i kenë...

Kosova do të kërkojë Kampionatin Europian ‘EURO 2020’ përmes ‘play-offi’ të Ligës së Kombeve. Kosova ndeshjen e parë gjysmëfinale e zhvillon kundër Maqedonisë së...

Zyrtare: Hidhet shorti për play-offin e Ligës së Kombeve, fat i...

Kosova më 26 mars do të luajë me Maqedoninë në gjysmëfinalen e play-offit të Ligës së Kombeve Kjo ndeshje do të luhet në terriotrin e...

Legjenda e xhudos, Majlinda Kelmendi grabitë të artën në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e Abu Dhabit, për herë të dytë në karrierë, pasi e mundi xhudisten...

Kjo është gjendja e Albin Kurtit pas aksidentit

Mediat në Shqipëri pak minuta më parë kanë raportuar se vetura e liderit të VV-së si dhe kandidatit për kryeministër, Albin Kurtit, është aksidentuar...

Prokuroria thotë se i ka dërguar jashtë Kosovës mostrat e zarfeve...

Prokuroria e Kosovës po i vazhdon hetimet në lidhje me zarfet me vota të ardhura nga Serbia, pas raportimeve që më shumë se 20...

Aktivisti i VV lë punën në ETC-në e Ramiz Kelmendit për...

Amar Pushka ka qenë deri sot punëtor i ETC, qendrës tregtare në Pejë. Por ai sot e ka lënë punën, siç thotë për shkak të...

Eksperti ndërkombëtar: Qytetarët votuan kundër qeverisjes 12 vjeçare të PDK’së, roli...

Zgjedhjet e 6 tetorit në Kosovë ishin model për Ballkanin Perëndimor, thotë Toby Vogel, ekspert në Këshillin e Politikave të Demokratizimit. Sipas tij, fitorja...

Lejuan votim në kundërshtim me rregullat e KQZ’së, Prokuroria ndalon dy...

Prokuroria e Shtetit ka ndaluar dy persona të dyshuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare gjatë zgjedhjeve në Komunën Veriore të Mitrovicës. Dy të ndaluarit janë...

Ambasadori Amerikan, Kosnett: Më 6 tetor dilni dhe votoni për të...

Philip Kosnett, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, me anë të një videoje ka bërë thirrje që kosovarët të dalin dhe...

Block title

Reklama

Më të lexuarat

Të Fundit