Tuesday, March 2, 2021
Home Tags 2

Tag: 2

Aleksander Ivanoviq godet keq Gjuriqin në lidhje me mbytjen e të...

Djali i vëllait të Oliver Ivanoviqit, Aleksander Ivanoviq, ka thënë se kreu i të ashtuquajturës “Zyra për Kosovën”, Marko Gjuriq ka qenë një prej...

Ndahet nga jeta kryeimami i Mitrovicës, Asllan Murati

Eshtë ndarë nga jeta kryeimami i Mitrovicës, Mulla Asllan Murati. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook e ka bërë...

Arrestohet personi i cili hodhi votë në shitje në faqen ‘Merr...

Policia e Kosovës ka arrestuar personin i cili kishte postuar në faqen e njohur kosovare ‘Merrjep’ votën e tij, ku thoshte se do ta...

Kosnett reagon për blerjen e votave, ja çfarë thotë

Ambasadori i ShBA-së në Kosovë Philip Kosnett , ka ftuar qytetarët e Kosovës që të raportojnë parregullsitë, frikësimet ose blerjen e votave që mund...

Kosova merr Kryesinë e Procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore

Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka njoftuar se për herë të parë në histori, Kosova ka marrë Kryesinë e Procesit të Bashkëpunimit...

Zyrtare: Nga sot Garda Kombëtare e FSK’së filloi ngritjen e kapaciteteve...

Komandanti i Forcës së Sigurisë të Kosovës, gjenerallejtënant Rrahman Rama, në një ceremoni zyrtare ka urdhëruar fillimin e ngritjes së Gardës Kombëtare sipas Planit...

Policia largon tabelën me mbishkrimin ‘Republika e Serbisë’ në Zubin Potok

Tabela në Zubin Potok me mbishkrimin ‘Republika e Serbisë-Kosova dhe Metohija’ e vendosur nga serbët është hequr nga Policia e Kosovës. Policia e Kosovës ka...

Dodiku kërkon t’ia ofrojë Serbisë Republikën Serbe dhe katër komunat veriore...

Anëtari i presidencës rotative të Bosnjë e Hercegovinës, Millorad Dodik, ka deklaruar dje se një prej opsioneve për të zgjidhur çështjen e Kosovës është...

Haradinaj refuzon ftesën e Trumpit?

Presidenti i Amerikës, Donald Trump i ka dërguar ftesë zyrtare kryeministrit në detyrë Ramush Haradinajt për një vizitë në Amerikë. Mirëpo këtë herë, Haradinaj...

Të Fundit

Më të lexuarat