12 C
Mitrovice, XK
28 May, 2020
Etiketimet BE

Etiketim: BE

Sa vota duhen në Këshill dhe Parlament Evropian që Kosovës t’i...

Kosovës mund t’i hiqen vizat brenda një periudhe 3-6 muaj pas votimit të marrëveshjes për shënimit e vijës kufitare me Malin e Zi, e...

BE: Prokurori i ri emërohet shpejt, e rëndësishme që Specialja të...

Bashkimit Evropian ka lëshuar komunikatë për media pas largimit të Prokurorit të Gjykatës Speciale, David Schwendiman. Nga Brukseli thonë se zëvendësuesi i Schwendiman emërohet së...

Fotografia që ilustron më së miri rrugën e Kosovës dhe vendeve...

Komisioni Evropian më 6 shkurt prezantoi Stërgjinë e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Në këtë Strategji Kosova u prezantua e barabartë me shtetet tjera...

Gjyqësori në veri deri më 17 tetor integrohet në atë të...

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Europian, ka pritur sot në një takim presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe...

Ekonomia e Kosovës njihet nga pesë vendet e BE

Pesë vendet e BE-së të cilat nuk e njohin Kosovën politikisht, e njohin në aspektin ekonomik. Janë bërë 9 vite që nga shpallja e...

BE kundër Kodit të ri Penal për shpifjen dhe fyerjen

Zyra e BE’së në Kosova ka reaguar duke shprehur kundërshtim rreth propozimit për ndryshim të Kodit Penal sa i përket shpifjes dhe fyerjes. Në këtë...

Reagon BE-ja pas deklarimeve të Thaçit dhe Ramës për “Shqipërinë e...

Bashkimi Evropian ka reaguar ndaj deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit për “Shqipërinë e Madhe”. Maja Kocijancic, zëdhënëse e Komisionit Evropian ka thënë se...

BE’ja nuk e ka idenë kur do të hapet ura

Edhe pse ishte thënë se do të lirohej me 20 janar, sot kur bëhen tre muaj nga ajo ditë, ura në Mitrovicë mbetet e...

Ministria e Integrimeve: S’ka datë për liberalizim të vizave

Ministria e Integrimeve Evropiane nuk jep ndonjë afat kohor se kur do të mund të ndodhte liberalizimi i vizave, edhe nëse Kuvendi do të...

Gazeta Online