22 C
Mitrovice, XK
15 August, 2020
Etiketimet Hashim Thaçi

Etiketim: Hashim Thaçi

Dyshohen se keqpërdorën miliona marka të luftës së UÇK-së – dekorohen...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka dekoruar sot kryeministrin e parë të Kosovës, Bujar Bukoshin dhe nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës, Xhavit Halitin me...

Pas tërheqjes së platformës së dialogut nga Kuvendi, reagon presidenca

Zyrtarë nga Presidenca e Kosovës, e kanë vlerësuar si hap të duhur vendimin e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj që të tërheq nga Kuvendi...

Thaçi ka një lajm të mirë për serbët – ja çfarë...

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për themelimin e Ushtrisë së Kosovës. Thaçi ka thënë se mos themelimi i Ushtrisë në vitin 2014 ka qenë...

Kosova, shteti i vetëm në Evropë që i bëhet vegël Erdoganit

Në Kosovë është dhënë alarmi se vendi do të përballet me dy pasoja më të mëdha, pas arrestimit e deportimit të fshehtë të gjashtë...

Kadri Veseli kishte raporte më të afërta me Adem Jasharin se...

Dy fotografi të papublikuara deri më tani, ku shihen komandanti i UÇK-së Adem Jashari, presidenti Hashim Thaçi dhe kryeparlamentari Kadri Veseli, kanë arritur sot...

Thaçi: Kosovarët duhet të jenë të barabartë dhe ta ndjejnë integrimin

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të lartë të BE-së në...

Prapaskenat e dasmës së Sylejman Selimit, Presidenti Thaçi shkoi i paftuar...

Si shkoi Thaçi i paftuar në dasmën e Selimëve në Klinë? Cilin ministër e urdhëroi që ta shpërndante foton e dasmës, në të cilën...

Thaçi: S’ka autonomi për Veriun, Serbia e di që nuk ndahet...

Pas lëkundjeve të fundit të autoriteteve zyrtare mbi Gjykatën Speciale në Kosovë, apo shënimin e kufirit me Malin e Zi, duket se gjërat hynë...

Thaçi: E vërteta për vrasjen e Oliver Ivanoviqit do t’i dhembë...

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se do të zbulohet kush kanë qenë vrasësit e liderit të IQ-së SDP Oliver Ivanoviqit dhe se...

Ekskluzive: Pasi dështuan për Tribunalin Special, Thaçi dhe Haradinaj lobojnë për...

Gazeta Express ka mësuar se ideja për ndarje, ose ideja për këmbim të territoreve me Serbinë, është duke u përkrahur nga Serbia, Edi Rama...

Gazeta Online