6.3 C
Mitrovice, XK
5 April, 2020
Etiketimet Isa Boletini

Etiketim: Isa Boletini

Kush ishte Isa Boletini? Nga dëbimi i konsullit rus në Mitrovicë,...

Isa Boletini ishte një figurë e rëndësishme kombëtare, i cili iu gjend afër Ismail Qemajlit në procesin e shpalljes së pavarësisë. Në emisionin “Dosja Historike”,...

Dëshmia e rrallë mbi vrasjen e Isa Boletinit

Nëse Ismail Qemali ishte truri i pavarësisë së Shqipërisë, Isa Boletini ishte krahu i armatosur i saj. Por vetëm 3 vjet e dy muaj...

Intervista e rrallë e Isa Boletinit për mediat franceze

Gazeta franceze “Le Radical” ka botuar të mërkurën e 9 prillit 1913, në faqen 3, intervistën e patriotit dhe trimit shqiptar, Isa Boletini, në...

Gazeta Online