11.6 C
Mitrovice, XK
31 May, 2020
Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

“Uashingtoni nuk ka ndryshuar politikë ndaj Kosovës, Beogradi e di kush...

Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë nuk është një zgjidhje sepse prodhon vetëm...

Fotografia që ilustron më së miri rrugën e Kosovës dhe vendeve...

Komisioni Evropian më 6 shkurt prezantoi Stërgjinë e Zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Në këtë Strategji Kosova u prezantua e barabartë me shtetet tjera...

Historiani Drançolli: Konvertimi i shqiptarëve në myslimanë u bë me dhunë

Historiani Jahja Drançolli ka folur në emisionin “Personale” të TV Dukagjinit, ku ka dhënë detaje për periudhën e Skënderbeut, duke qenë edhe njëri nga...

“KEDS’s po i mashtron qytetarët”

Shefi i deputetëve të AAK-së, Pal Lekaj, e ka akuzuar KEDS-in për mashtrim, derisa ka thënë se urgjentisht duhet ndërprerë kontrata e saj. “KEDS, mos...

Java e ardhshme, vendimtare për zgjedhjet

Zgjedhjet e parakohshme kanë qenë temë kryesore e këtyre ditëve. Partitë opozitare vazhdimisht po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. E kjo kërkesë u bë më...

Ekonomia e Kosovës njihet nga pesë vendet e BE

Pesë vendet e BE-së të cilat nuk e njohin Kosovën politikisht, e njohin në aspektin ekonomik. Janë bërë 9 vite që nga shpallja e...

Nuk do ta besoni se çfarë i kishin thënë mësuesit në...

Yjet e popit zakonisht kanë reputacion të keq – është e vështirë të merresh me ta dhe edhe më e vështirë ti kënaqësh (si...

Ky është qytetari i Kosovës që humbi jetën në Shkup

Farmacisti Allfons Ahmeti, 41 vjeç, nga Prishtina humbi jetën tragjikisht në një aksident rrugor, që ndodhi të shtunën herët në mëngjes, në rrugën magjistralen...

Përhapet kjo sëmundje e rëndë e lopëve në Kosovë, KUJDES ku...

8 nga 14 krerët e gjedheve të një fermeri në Komunën e Gjilanit janë infektuar me sëmundjen e brucelozës. Sipas fermerit, i cili nuk ka...

Skandal në Rahovec: Tifozët vendas sulmojnë me ‘elektro shok’ lojtarin e...

Dhuna vazhdon të jetë prezente në futbollin kosovar. Nën hijen e dhunës ka kaluar edhe ndeshja e Ligës së Parë, mes Rahovecit si vendas...

Gazeta Online