9.7 C
Mitrovice, XK
26 February, 2020
Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Opozita kërkon zgjedhje të reja

Vetëvendosja dhe LDK-ja kërkojnë që qeveria “Haradinaj” të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Sipas tyre, koalicioni qeverisës nuk...

LDK kërcënon me bojkotim të seancave, kërkon të shpërbëhet Kuvendi –...

Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërcënuar me bojkot të Parlamentit të Republikës në rast se përsëritet e njëjta praktik siç ndodhi gjatë seancës së...

Ndodh e papritura mes LDK-së dhe AAK-së

Ndonëse u përafruan më shumë se kurrë, afër një marrëveshje që do i siguronte votat për ratifikim e demarkacionit, rreziku për kthim në pikën...

Sëmundja e Mustafës e nxjerr në plan të parë Veliun –...

Nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu është shndërruar në figurën kryesore të partisë prej kohës lideri i tyre nuk është në Kosovë. Kështu, Veliu në...

Akuza e rëndë e Lumir Abdixhikut kundër Ismet Beqirit, shkak banesa...

Tash janë bashkëpartiak në Lidhjen Demokratike të Kosovës, por dy vite më herët, Lumir Abdixhiku aso kohe pjesë e shoqërisë civile, e kishte kritikuar...

Krisin grushtet në mbledhjen e Kryesisë së LDK-së në Mitrovicë, nëndegët...

Kryesia e degës së LDK-së në Mitrovicë sonte mbajti mbledhje ku me shumicë mori vendim që të qendroj neutrale në zgjedhjet e balotazhit më...

Albin Kurti: Ja gjërat që na bashkojnë e na ndajnë me...

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës, Albin Kurti, thotë se problemet e partisë së tij me LDK-në janë “të tejkalueshme” dhe ato...

Sondazhi: Në Vushtrri fiton VV-ja, Klinë PDK-ja, Mitrovicë AKR-ja dhe Suharekë...

Kur kanë mbetur më pak se një muaj deri në fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale, në rrjete sociale kanë filluar të bëhen...

LDK e Vushtrrisë i propozon Kryesisë Qendrore katër emra për kandidatë...

Zgjedhjet lokale për kryetar të komunave dhe asamble komunale të caktuara për 22 tetor për afrohen, përderisa partitë politike kanë filluar përzgjedhjen e kandidaturave...

Ky është lajmi më i mirë për koalicionin LAA-VV prej përfundimit...

Koalicioni LAA e Lëvizja Vetëvendosje janë ofruar dhe po bisedojnë për programe. Ata po presin, siç thonë ata, dështimin e PAN’it për të krijuar...

Gazeta Online