-2.2 C
Mitrovice, XK
18 January, 2020
Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

“Lëmshi” i krijuar në Kosovë pas zgjedhjeve të 11 qershorit (Foto)

Natën e 11 qershorit, disa orë pasi u mbyllën qendrat e votimit, në sheshet e Prishtinës pati dy festa. Në njërën anë ishte koalicioni...

Mustafa i thotë po koalicionit me VV-në, jo me PDK-në

Profesori Muhamet Mustafa, në Ballë për Ballë të Klan Kosovës, ka thënë se për bindjen e tij është i mundshëm një koalicion mes LAA-së...

Ja emrat e kandidatëve të LDK-së për kryetar të komunave në...

Kjo verë nuk do të jetë edhe kohë e përshtatshme për pushime, të paktën për drejtuesit e partive politike. Në njërën anë është krijimi...

Naser Rugova për votën pro Haradinajt: Do të respektojë vendimet e...

Deputeti i zgjedhur nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Naser Rugova, ka mohuar pretendimet e medieve se ai mund të jetë njëri nga deputetët e...

Qeveri gjithëpërfshirëse për t’i shmangur zgjedhjet

Pas rezultatit të ngushtë të zgjedhjeve, ku asnjëra palë nuk arriti t’i sigurojë numrat për ta formuar Qeverinë e re të Kosovës, konstituimi i...

Pritet fushatë me tensione dhe manipulime me vota

Fushata zgjedhore pritet të jetë e tensionuar dhe njëkohësisht nuk hidhen poshtë mundësitë që të ketë manipulim të votave më 11 qershor Pas përkrahjes që...

Kuçi: Mali i Zi i ofroj Mustafës rishikimin e demarkacionit por...

Hajredin Kuçi, njeriu i dytë i Qeverisë i cili vjen nga radhët e PDK-së ka folur ato që nuk janë thënë deri më sot....

Mocioni i opozitës pritet të dështoj, por zgjedhjet do të mbahen...

Të mërkurën në Kuvendin e Kosovës do të tentohet të rrëzohet Qeveria e Kosovës, pasi që NISMA për Kosovën ka iniciuar mocionin e mosbesimin...

Geci: Zyrtarët e LDK’së donin luftë të familjes sonë me Ramushin...

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës Gani Geci së fundmi ka shprehur haptazi pakënaqësitë e tij ndaj disa anëtarëve të Kryesisë së LDK’së. Madje...

Zyrtare: Të mërkurën seanca për rrëzimin e Qeverisë Mustafa (Video)

Deputetja e Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami ka bërë me dije se Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim qe të mërkurën të caktoj seancën...

Gazeta Online