15 C
Mitrovice, XK
15 July, 2020
Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Nënkryetari i LDK-së: Opozita s’i ka 61 vota për rrëzimin e...

Nënkryetari i LDK’së Haki Rugova nuk beson se mbledhësit e 42 nënshkrimeve të mocionit për shkarkimin e qeverisë do të arrijnë t’i sigurojnë 61...

Koalicion prishet këtë javë, zgjedhjet shpallen të hënën nga presidenti

Koalicionit qeverisës të lidhur mes PDK-së dhe LDK-së në fund të vitit 2014, tashmë i ka ardhur fundit dhe prishja e tij do të...

PDK e refuzon propozimin e LDK-së për demarkacionin

Ideja e deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Adem Salihaj qe të bëhët ratifikimi i Marrëveshjes për Demarkacionin e Kufirit me Malin e Zi,...

Gecaj: Me Listën Srpska ende jemi duke diskutuar për Demarkacionin

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, thotë se me Listën "Srpska" zhvillojnë takime të rregullta. Madje thekson se në takimet e tyre,...

Zgjedhjet e parakohshme më 11 ose 18 qershor

Qeveria e drejtuar nga Isa Mustafa po numëron ditët e fundit të saj. Kjo për faktin se në qershor më shumë mundësi vendi do...

Muaji i ‘divorcit’

Gjatë këtij muaji partnerët e koalicionit (PDK-LDK) pritet t’i sqarojnë të gjitha dilemat nëse vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme apo do...

Ja kandidati i LDK-së për kryetar të Mitrovicës

Safet Kamberi do të jetë kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Mitrovicës së Jugut. Këtë e ka konfirmuar për Klan Kosova vet...

PDK: Nëse s’ka shpejt vendim për demarkacion s’ka pse të ekzistojë...

Zyrtarët e PDK-së kanë paralajmëruar se do të humbë arsyeja e vazhdimit të koalicionit me LDK-në nëse Parlamenti dhe Qeveria vonohen në marrjen e...

Mustafa godet AAK’në, NISMA’n dhe VV’në: Janë popullistë banalë me kauza...

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa thotë se kauzat fiktive, popullizmi banal, folklorizmi dhe protagonizmi ditor nuk duhet lejuar që të sfidojnë zhvillimin e vendit. Komentet...

Kryeministri bën hajgare me demarkacion, tash thotë se e çon në...

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa ka thënë të shtunën se procedimi i demarkacionit në Kuvend do të bëhet në momentin kur të...

Gazeta Online