17 C
Mitrovice, XK
15 July, 2020
Etiketimet LDK

Etiketim: LDK

Koalicioni prishet këtë të shtunë, zgjedhjet më 4 qershor

Koalicioni qeveritar PDK-LDK merr fund këtë fundjavë, kanë bërë të ditur për Gazeta Metro, burime të afërta me dy partitë, të drejtuara nga kryeministri...

LDK e pret fjalën e PDK-së për Demarkacionin

Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se po e presin vetëm edhe vendimin e PDK-së që e përkrahë demarkacionit për ta...

Mustafa mesazh Veselit kundër zgjedhjeve, ia kujton milionat që vendi i...

Mustafa ka dalë kundër zgjedhje të jashtëzakonshme që po i përkrahë një pjesë e PDK’së. Me këtë rast, Shefi i Qeverisë ka thënë se...

Vjosa Osmani e zbulon të vërteten për Nexhmi Ukën

Deputetja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, ka reaguar përmes një shënimi në Facebook, ndaj një lajmi të publikuar disa orë më parë nga...

Ramush Haradinaj: Vijë e kuqe për PDK e LDK, për koalicion...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj në një intervistë ekskluzive për Gazeta Blic ka theksuar se partia e drejtuar nga ai, ka vija të kuqe...

Deputeti i LDK-së: Koalicioni me PDK-në i gabuar

Zërat për prishje të koalicionit qeverisës, LDK-PDK, dhe për shkuarje në zgjedhje të jashtëzakonshme, sa po vijnë aq edhe po shtohen. Lidhur me...

Gazeta Online