30.5 C
Mitrovice, XK
2 July, 2020
Etiketimet Mitrovica

Etiketim: Mitrovica

Nis ‘plaçka’ ndaj mërgimtarëve në Mitrovicë, shtrenjtohet ushqimi dhe kafeja |FOTO

Vera po vjen, e me të nis edhe ardhja e mërgimtarëve. Mirëpo, këtë vit ata i pret një befasi në Mitrovicë, pasi do të...

Mitrovicë: 15 vjeçari në gjendje të rëndë dërgohet urgjentisht në QKUK...

Një i ri është në gjendje të rëndë, pasi që ka pësuar gjakderdhje të brendshme pas zhytjes në pishinën “La Baia” në Koshtovë të...

Mitrovicë: Burri e rrah keq gruan, dërgohet urgjentisht në QKUK –...

Në orën 3:25 të datës 29 maj 2018, policia në Mitrovicë i është përgjigjur një informacioni për dhunë në familje. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur...

Komuna e Mitrovicës e vendosur që të mos lejoj prodhimin pa...

Inspekcioni i Komunës së Mitrovicës, është duke i vëzhguar më vëmendje dy fabrikat që ditë më parë i ka mbyllur për shkak të aktiviteteve...

“Prioritet i Kosovës është bashkimi i Mitrovicës, jo ulësja në OKB”

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, po merr pjesë në konferencën “Skenarët e finales së madhe ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ku tha se prioritet i...

Një shtëpi kaplohet nga flaka në Mitrovicë, vdes nga zjarri një...

Një ngjarje tragjike ka ndodhur sot në rrugën Nexhip Draga në Mitrovicë, ku për pasojë ka humbur jetën një person. Veriu.info mëson se një person...

Kjo është lista me emrat e 20 personave të vrarë në...

Në vitin 2004, ishin dy ditë të kobshme, brenda të cilave humbën jetën 19 persona. Ishin trazirat e 17 e 18 marsit, të cilat...

Në Mitrovicë gjendja e vërshimeve është nën kontroll

Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, i shoqëruar me bashkëpunëtorët e tij, kanë vizituar gjatë ditës vendet e vërshuara nga lumi Sitnica për...

Ndodh në QKUK: Qytetares nga Mitrovica ia bëjnë publik testin e...

Një qytetare e Mitrovicës është stigmatizuar duke iu bërë publik testi i HIV Aids-it. Asaj i është ekspozuar rezultati i analizave në dritaren e...

Ky ishte njëri prej momenteve më të rënda pas luftës në...

Pas situatës së tensionuar në veri të Mitrovicës në vitet 1999-2000 dhe dështimit të KFOR-it francez për ta qetësuar situatën, për shkak të afërsisë...

Gazeta Online