Saturday, February 27, 2021
Home Tags Trepça

Tag: Trepça

Ligji u miratua një vit më parë, statusi i “Trepçës” ende...

Ndërmarrja “Trepça” ende nuk është regjistruar si shoqëri aksionare, ashtu siç e përcakton Ligji, i miratuar më shumë se një vit më parë. Kjo,...

Vuçiq: Serbia do të luftojë për Trepçën

Kompleksi minerar dhe metalurgjik i Trepçës në Kosovë shënon 90-përvjetorin që prej kohës kur kishte filluar së funksionuari. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se...

Kompania që përmendet në “PARADISE PAPERS” ka përfituar miliona euro në...

Publikimi i dosjes Paradise Papers, që ka zbuluar sekretet e shumë liderëve dhe kompanive botërore që fshehin para në vende të parajsave fiskale, ka...

Ligji për “Trepçën” ende jofunksional

Ligji për “Trepçën”, i cili parasheh shndërrimin e ndërmarrjes në shoqëri aksionare, ku pjesën më të madhe të aksioneve i merr përsipër Qeveria e...

410 serbë dhe tri banka të Beogradit dështojnë ta bllokojnë Ligjin...

Jo më pak se 410 serbë kanë pretenduar se do të gjejnë mbështetje në Gjykatën Kushtetuese  të Kosovës për ta pezulluar Ligjin për Trepçën,...

Bahtiri e uron Pacollin, bisedojnë për rivitalizimin e Trepçës, zotohen se...

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Kosovës dhe Ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka pritur në takim kryetarin e komunës...

Kushtetuesja hedh poshtë kërkesën e katër bankave të Serbisë për Trepçën

Gjykata Kushtetuese e ka hedhë poshtë kërkesën e katër bankave të Serbisë dhe 410 punëtorëve rreth përputhshmërisë së Ligjit të Trepçës, duke i konsideruar...

Trepça në prag të falimentimit, rrezikohen rrogat e minatorëve, vetëm ndërhyrja...

Gjiganti Metalurgjik Trepça ndodhet në gjendje të rëndë për shkak të keqmenaxhimit dhe vakumit institucional, i cili ka ardhur pas miratimit të Ligjit për...

‘Trepça’i shet mbeturinat metalike

Gjiganti Metalurgjik Trepça, ka vendosur t’i qes në shitje mbeturinat metalike. Tenderi është ndarë në dy pjesë. Në pjesën e parë çmimi për ton...

Vonohet krijimi i bordeve të Trepçës

Kuvendi i Kosovës e miratoi ligjin për Trepçën para gati 8 muajve, por gjatë tërë kësaj kohe kombinatit xehetaro-metalurgjik nuk e ka zgjedhur bordin...

Të Fundit

Më të lexuarat