6 C
Mitrovice, XK
25 June, 2018
Etiketimet Veriu

Etiketim: Veriu

Serbia vazhdon ndërtimin e ‘Luginës së Diellit’, Kosova s’ka fuqi ta...

Punimet në “Luginën e Diellit” që patën filluar në vitin 2016, u patën ndërprerë përkohësisht me urdhër të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor...

“Ky është padroni i veriut të Kosovës”

“Jam e habitur me trimërinë e drejtorit të Zyrës për Kosovën Marko Gjuriq ,i cili erdhi nga Beogradi për të marrë pjesë në Kuvendin...

A po i falet Serbisë Liqeni i Gazivodës?

Liqeni i Ujmanit shtrihet në dy shtete; atë të Kosovës dhe Serbisë, por serbëve nuk ju mjafton vetëm pjesa që ju takon, ata kërkojnë...

Rriten borxhet e komunave veriore ndaj Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit

Nënkryetari i Komunës, Faruk Mujka dhe drejtori i Kompanisë Rajonale “Ujësjellësi” Mitrovicë, Sami Miftari, kanë biseduar për gjendjen aktuale në këtë kompani dhe mundësitë...

Shqiptarët dhe serbët e qytetit të ndarë bashkohen në arkë

Në fillim, Ivana Petroniç hezitonte të udhëtonte nga ana serbe e qytetit të ndarë të Mitrociës për në anën shqiptare. Pastaj, ajo zbuloi ETC-në,...

Të rinjtë serbë me këngë nacionaliste provokojnë pranë Urës së Ibrit...

Sot në orët e pasdites dhjetra të rinj serbë në mënyrë të organizuar, janë mbledhur tek Ura e Ibrit. Ata kanë vallëzuar dhe kënduar këngë...

Shqiptarët e zhvendosur nga veriu i Mitrovicës s’kanë ku të kthehen

Kthimi i pronave të uzurpuara te pronarët e ligjshëm mbetet një parakusht i domosdoshëm për kthimin e qytetarëve shqiptarë të zhvendosur nga veriu në...

Serbët e Beogradit në panik: Shqiptarët po blejnë masivisht pronat e...

Sipas gazetës serbe “Kurir” shqiptarët po bëjnë presion gjatë blerjes masive të shtëpive dhe tokës, apo edhe rrëmbimin e tyre, për të cilat veprime...

Zbulohet arsyeja pse Rakiq nuk po e hap urën

Të parët e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri dhe Faruk Mujka, kanë thënë se nuk do të ketë negocim për çështjen e kufirit të...

BE në veri investon mbi 5 milionë euro për deponinë e...

Projektin për ndërtimin e deponisë rajonale të mbeturinave dhe të mbetjeve farmaceutike në vendin e quajtur “Savina Stena” në veri të Mitrovicës e financon...

LAJMET E FUNDIT