Tensionohet situata, protestuesit tentojnë të hyjnë në Kuvend (FOTO)

Ka eskaluar situata para Kuvendit të Kosovës, ku po protestohet kundër qeverisë Hoti.

“Me hajna me hajna nuk ka shtet” protetsuesit janë afruar shumë afër dhe po tentojnë të hyjnë brenda në Kuvendin e Kosovës, ku po mbahet seanca për votimin e qeverisë Hoti.

Ata po ndalohen nga Policia e Kosovës, të cilët janë rreshtuar para Kuvendit.

SHPËRNDAJE