Tërmet i madh në Indonezi, paralajmërohet të ketë edhe cunami

Një tërmet me magnitudë 6.9 ka goditur Indonezinë, të dielën, dukë lënë shumë pasoja dhe duke tronditur vendin gjithashtu.

Ekziston një “potencial” për një cunami pas tërmetit, sipas sistemit të paralajmërimit pas tërmeteve që ndodhin, raporton CNN.

Një tërmet i ngjashëm rreth një javë më parë që goditi ishullin Bali la të vdekur disa persona.

Ndër të tjera, Kryqi i Kuq i Indonezisë raportoi se katër nga vullnetarët e saj u plagosën dhe u transportuan në spital./Express

SHPËRNDAJE