Thaçi në Thumane, tërmeti 5.6 shkallësh godet derisa ai flet me gazetarët

Një termet tjetër ka goditur Thumanën para pak minutash. Ndërkaq në momentin e lëkundjes së tokës, prezent ishte edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Thumanën, për t’u solidarizuar me familjarët e viktimave dhe të mbijetuarit e tërmeteve që kanë goditur Shqipërinë.

Derisa Thaçi po fliste, një tërmet tjetër ka goditur Thumanën.

Tërmeti ishte me magnitudë 5.6 shkallë të rihterit.

Thaçi ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria janë bashkë në këto momente të rënda.

SHPËRNDAJE