Tifozët çek me maska sulmojnë tifozët kosovarë, ka të lënduar

Mbi 30 tifozë ultras të Çekisë të cilët kanë qenë me maska kanë sulmuar mbi 15 tifozë kosovarë në Plzen.

Mbi 15 tifozë çek janë kapur nga Policia dhe tanimë janë arrestuar, kurse nga Dardanët ka pasur edhe të lënduar.

“Kemi qenë duke ngrënë bukë në një restorant dhe papritur kanë ardhur na kanë sulmuar, ka disa që janë lënduar nga ky sulm”, tha një tifoz kosovarë nga Austria.

SHPËRNDAJE