Tifozët e Liverpoolit të lumtur me atë që Dier i bëri Ramosit në ndeshjen, Spanjë – Angli

epa06766187 Mohamed Salah (back) of Liverpool and Sergio Ramos of Real Madrid fall during the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018. The incident let to an injury of Salah who was shortly after taken off the pitch. EPA/ARMANDO BABANI

Çfarë fitore të jashtëzakonshme regjistroi Anglia ndaj Spanjës në ”Benito Villamarin”.

”Tre Luanët” ishin fenomenal gjatë pjesës së parë, ku shënuan tre gola – dopietë nga Raheem Sterling dhe një gol nga Marcus Rashford.

Ashtu siç pritej, edhe ndodhi, Spanja tentoi të rikthehej në lojë në pjesën e dytë, por nuk arriti të shënojë më shumë se dy gola.

Por, Anglia e festoi fitoren duke u bërë vendi i parë që e mposhtë Spanjën në një ndeshje kompetitive si mysafir pas 15 vitesh

Para këtyre skenave, një moment tjetër mori vëmendje të madhe mbrëmë në Sevilla

Bëhet fjalë për ndërhyrjen e rrezikshme të Eric Dier pas 12 minutash lojë ndaj Sergio Ramos, e më pas dyshja në fjalë edhe u fjalosë.

Por, në këtë rast, edhe tifozët e Liverpoolit u shfaqën përkrah mbrojtësit të Tottenhamit, Dier duke e kujtuar finalen e Champions Leagues në Kiev.

Kujtojmë se në finalen e Champions Leagues sezonin e kaluar, Ramos lëndoi rëndë Salah duke ia rrezikuar karrierën afat-gjate.