Trajtimi më i fuqishëm për shtrëngimin e lëkurës pas humbjes në peshë ose lindjes

Shumë njerëz në mbarë botën shpenzojnë para për produkte të shtrenjta kozmetike dhe trajtime bukurie.

Gratë sidomos, në periudhën pas humbjes së peshës apo lindjes, ku lëkura fillon t’u varet dhe të humbasë elasticitetin…

Me këtë metodë nuk do të keni më nevojë të shpenzoni para me trajtime të kushtueshme. Ju mjaftojnë disa përbërës që mund t’i keni në kuzhinën tuaj, për të bërë një maskë të thjeshtë, por shumë efektive në shtrëngimin e lëkurës.

Përbërësit:

Argjilë
Vaj
Çaj jeshil
kafe
lajthi pluhur

Udhëzime:

Miksoni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene.

Aplikojeni përbërjen në lëkurë, në zonën ku ajo ka filluar të humbasë elasticitetin dhe të varet, por më parë është e nevojshme të keni bërë një dush me ujë të ngrohtë për të hapur poret.

Lëreni të veprojë për disa minuta dhe më pas lajeni me ujë të pastër./Shije

SHPËRNDAJE