‘Tronditet’ Dortmund, Witsel humb sezonin

Axel Witsel do të jetë jashtë fushave për disa muaj, pasi ka shqyer tendinin e akilit.

Borussia Dortmund ka njoftuar se Axel Witsel ka pësuar një dëmtim në tendinin e akilit dhe që duket se do ta përjashtojë atë për pjesën tjetër të sezonit.

31 vjeçari u dëmtua në ndeshjen e së shtunës kundër RB Leipzig. Ai duhej të largohej jashtë fushe ndërsa luftonte me dhimbjet. Dhe tani diagnoza ka zbuluar se ai do të hyjë në operacion, i cili do ta anashkalojë atë për disa muaj.

Witsel do të humbasë pjesën tjetër të sezonit dhe kjo është një goditje e madhe për Borussia Dortmund. Mesfushori është një lojtar jetik për Dortmundin dhe është paraqitur në të gjitha, përveç dy ndeshjeve deri më tani këtë sezon.