‘Tronditet’ Juventusi, ylli i madh dëshiron të largohet nga skuadra

Juventusi ka marrë një ‘goditje’ të madhe.

Skuadra e di se nuk mund ta mbajë më në skuadër Alex Sandron.

Mbrojtësi brazilian ishte i gatshëm që ta nënshkruante kontratën e re, mirëpo ka kërkuar një rritje të madhe të pagës.

Juventus është i gatshëm që ta lejoj largimin e Alex Sandros, ndërsa Manchester United dhe Chelsea, janë hedhur në sulm për të.

Braziliani kishte kërkuar mbi 5 milionë euro pagë, ndërsa Juventus mund ta rriste atë deri në katër, pasi aktualisht lojtari fiton 2.5 milionë në sezon.

SHPËRNDAJE