Tronditet Roger Federer

Tenisti argjentinas, Juan Martin del Potro, e ka tronditur zviceranin Roger Federer duke e eliminuar nga grand slami i fundit për këtë vit, US Open.

De Potro triumfoi në katër sete, 7-5, 3-6, 7-6 (10-8), 6-4, për të kaluar në gjysmëfinale ku do të takohet me spanjollin Rafael Nadal, transmeton Express.

Nadal në çerekfinale fitoi ndaj adoleshentit rus Andrey Rublev.

Fitorja e del Porto do të thotë se Federer dhe Nadal do të përfundojnë edhe një vit tjetër pa u takuar në US Open, grand slami i vetëm ku ata nuk janë takuar kurrë më parë.

SHPËRNDAJE