U KRY! Këtë fanellë do ta vesh De Ligt

Duhet të jetë një garë e madhe, ajo për nënshkrimin e mbrojtësit të ri holandez të Ajaxit, Matthijs de Ligt.

De Ligt konsiderohet të jetë një nga më të mirët dhe prandaj ka tërhequr interesin e një numri klubesh të elitës: Juventus, PSG, Barcelona dhe Arsenal.

Megjithatë, sipas raporteve nga Tuttosport, Juventusi është në pozitë favorite dhe me sa duket do të mbetet si favorit deri në verë.

Juve e kanë identifikuar De Ligtin si trashëgimtar të mbrojtjes së vjetër të klubit. Klubi shiti një mori të obligacioneve në tregun ndërkombëtar të obligacioneve vetëm muajin e kaluar dhe besohet se kjo është bërë për të siguruar që klubi të ketë financime afatshkurtra për tregun e verës.

Drejtori sportiv i Juventusit Fabio Paratici duket i vendosur në nënshkrimin e de Ligt si përparësi e tij e lartë dhe mund të mos jetë shumë kohë përpara se skuadra holandeze të largohet nga Ajax në favor të një lëvizjeje në Torino./ORAinfo/

SHPËRNDAJE