Valltari që emocionoi publikun vushtrrias (VIDEO)

Një djalosh i ri dhe me shumë potencial arriti që të mahnisë publikun vushtrrias me paraqitjen e tij artistike në programin festiv për 10 vjetorin e pavarsisë. Emri i tij është Euron Hyseni dhe filloi vallzimin në moshen 9 vjeqare si një femijë dhe u rrite si një valltar e me pastaj arriti që të bëhej si si solisti me i suksesshmi i të gjitha valleve ne AKV ” Hasan Prishtina”, transmeton Veriu.info. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë ⤵)

Me rastin e programit te 17 Shkurtit 2018 u paraqit si solist i valles së Pavaresisë dhe gjendja e ti emocionale tregon nje trimeri dhe energju pozitive që e ka në shpirt për vallzim .

Euroni tregon se e ka trashigimi nga stergjyshi trimerinë dhe dashurinë ndaj atedheut.

Ai e krijoi edhe nje grup i cili quhet “Vajzat e kanes ” me te cilen po tregon traditat në kanagjegjet shqipetare apo siq nihet Kenga e kanes ne kanagjegj me nje llojshmeri të kengëve me defa dhe program artistik.

SHPËRNDAJE