Valon Murati: Serbia po del qesharake duke bërë përpjekje për të politizuar intervenimin policor kundër krimit në veri

Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës sot në mëngjes filluan një aksion për arrestimin e zyrtarëve policorë dhe qytetarëve tjerë të përfshirë në kontrabandë dhe krim të organizuar në veri të Kosovës, raporton gazeta online veriu.info.

Pas këtij aksioni ka reaguar edhe kryetari i Lëvizjës për Bashkim, Valon Murati, i cili i ka bërë thirrje Serbisë që mos të bëjë përpjekje për ta politizuar intervenimin policor në very kundër krimit.

Sipas Muratit të gjithë së bashku duhet ta përkrahim policinë e Kosovës në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ky është statusi i plotë i Valon Muratit në rrjetin social facebook:

SHPËRNDAJE