Vdes gjashtëvjeçari pasi oxhaku i shtëpisë ra mbi të

Një djalë gjashtëvjeçar vdiq fundjavën e kaluar pasi oxhaku me tulla ra mbi të.

Policia thotë se tragjedia ndodhi të shtunën pasdite në rrugën Birch, Henderson, transmeton Klan Kosova.

Jay’den Baskerville ishte duke kërkuar telekomandën teksa po luante me vëllezërit dhe motrat e tij, kur oxhaku u shemb duke goditur kokën dhe gjoksin e tij.

Djali u dërgua në spital por vdiq më vonë.

Familja ishte duke jetuar në këtë shtëpi disa javë pasi shtëpia e tyre e mëparshme kishte pësuar dëme nga një zjarr.