Vdes ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (EMRI/FOTO)

Ka ndërruar jetë, Florim Murati, ish-ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajmi është bërë i ditur nga ish-komandanti i UÇK-së në Zonën e Llapit, Rrustem Mustafa.

Ai ka ngushëlluar familjen Murati, miqtë, shokët dhe gjithë bashkëluftëtarët e tyre.

Shkrimi i plotë nga Rrustem Mustafa:

< Lajmi për vdekjen e hershme te bashkëluftëtarit të UÇK-së Florim Murati i dhimbshëm!

Ngushëllimet e mia për familjen Murati, miqve, shokëve dhe gjithë bashkëluftëtareve.
Nderime!