Veprimtari i çështjes kombëtare gjendet i vdekur në bjeshkët e Deçanit!

Në bjeshkën e Shtupeqit të Vogël, afer Majes së Zezë është gjetur pa shenja jete veprimtari i çështjes kombëtare, Dinë Xhemajl Ahmetaj.

Viktima ishte raportuar si i zhdukur një ditë më parë. Jozyrtarisht mësohet se i ndjeri ka humbur jetën tragjikisht në bjeshkë.

Njësitet janë duke u marrë me rastin dhe po hetojnë të gjitha pistat./Indeksonline/