Verë në vjeshtë, këto do të jen temperaturat për sot

Sot në tërë rajonin pritet të mbajë mot kryesisht me diell, stabil dhe mjaft i nxehtë për këtë periudhë kohore. Në mëngjes nëpër lugina mund të ketë mjegull e cila do të zhduket gjatë paradites.

Temperaturat maksimale do të arrijnë rreth 26-27 gradë celsius në nivel rajoni.

Edhe ditëve të ardhshme nuk pritet ndonjë ndryshim i motit, madje pritet të ketë ngritje të mëtujeshme të temperaturave të cilat mund të arrijnë deri në 30 gradë celsius ajo maksimalja në nivel rajonal.

SHPËRNDAJE