Vetëm Sir Alex Ferguson ka rezultate më të mira se Mourinho, portugezi shijon fitoren e 200-të në Premierligë

Jose Mourinho shënoi fitoren e tij të 200-të në Premier League të hënën në mbrëmje, ndërsa Tottenham mundi Evertonin 1-0.

Vetëm legjenda e Manchester United Sir Alex Ferguson (322 fitore) e ka arritur këtë sukses në më pak ndeshje sesa shefi portugez (326).

Mourinho fitoi 140 ndeshje në dy periudha në Chelsea dhe 50 të tjera që vijnë gjatë ndeshjeve të tij me Djajtë e Kuq.

Suksesi i së hënës ndaj Everton ishte fitorja e tij e 10-të e ligës në krye të Spurs.

Duke diskutuar për këtë çështje, Mourinho tha: “Jo shumë trajnerë punojnë në tre nga klubet më të mira të futbollit në vend dhe në botë. Kam qenë me fat që punova për tre nga klubet më të mëdha në vend. Kur je në një nga këto klube të mëdha është më lehtë të kesh këto rezultate”.

SHPËRNDAJE