Videoja virale e mësueses nga qyteti i Pejës

Erodita Tatlixhi u bë shumë e famshme në Kosovë pasi një video e saj teksa mirëpriste personat me sindromën down në Qendrën për Aftësim dhe Punësim në Pejë u bë virale.

Në emisionin SOT në KTV, Tatlixhi, që u bë e njohur me videon që ka qarkulluar në rrjete sociale, ka dhënë detaje për profesionin e saj.

Ajo ka treguar edhe se ku e ka marrë idenë për të realizuar një video të tillë në të cilën shfaqet duke përqafuar vazhdimisht nxënësit.

SHPËRNDAJE