Vjen reagimi i parë nga Vetëvendosje pas shpalosjes së ekspertizës zvicerane për Astrit Deharin

Pas publikimit të rezultateve të ardhura nga Zvicra për rastin e ndarjes nga jeta të Astrit Deharit në qendrën e paraburgimit në Prizren, kanë reaguar tashmë edhe nga Lëvizja Vetëvendosje.

Arlind Manxhuka nga zyra për media ka thënë se të gjithë ata zyrtarë të shtetit që kishin bërë konkluza rreth mbytjes së Deharit duhet të hetohen.

“Astrit Dehari eshte mbytur. Te gjithë altoparlantët e zyrtaret e sistemit qe bënin konkluza tash le te hetohen”, ka shkruar Manxhuka.

Kanë folur edhe prindërit e Astritit pas marrjes së ekspertizës, duke thënë që ai është mbytur dhe se hetimet duhet të fillojnë për atë që ka ndodhur para rreth tre viteve.

  • ETIKETIMET
  • 1
SHPËRNDAJE