Vuçiq me veprim të shpejt, ja çka bëri ai kundërpërgjigje pas dorëheqjes së Haradinajt

Vuçiq ka mbledhur urgjent bashkëpuntorët. Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar me kryetarin dhe anëtarin serb të Presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës, Milorad Dodik dhe bashkëpunëtorët e tij, menjëherë pas lajmit për dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kështu raporton Tanjug duke iu referuar burimeve.

Sipas tanjug, në takim kanë marrë pjesë edhe ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin, ai i Brendshëm, Nebojsha Stefanoviq, drejtori i të ashtuquajturës Zyre Serbe për Kosovën, Marko Gjuriq dhe sekretari i Përgjithshëm i presidentit serb, Nikola Selakoviq.

Tanjug poashtu raporton se Vuçiq pritet që nesër të reagojë rreth dorëheqjes së, Ramush Haradinaj.

SHPËRNDAJE