Vushtrri, Naim Bunjaku në përkrahje të Albin Kurtit

Zërat kundërshtues nga Qendra e VV-së në Vushtrri ndaj Aida Dërgutit po rriten për çdo ditë, e të cilët po dalin hapur në përkrahje të Albin Kurtit.

Njëri prej aktivistëve më të hershëm të VV-së në Vushtrri, Naim Bunjaku, sot përmes një postimi në Facebook ka thënë se me Albin Kurtin do të qendroj së bashku deri në vetëvendosje, shkruan Veriu.info.

Ja postimi i plotë i Naim Bunjakut:

Nga qershori 2006 deri me sot dhjetor 2017 pjese e Levizjes VETEVENDOSJE!.

Si mos te jem ngat teje dhe vetevendosjes kur u rrita ne frymen tende Albin.

Albin se bashku kalum shum sfida.

Se bashku u takum ne mbledhje, aksione, protesta, demostrata, burgje.

Albin me ty dhe VETEVENDOSJE-ne deri ne realizimin e VETEVENDOSJE-se per popullin Shqiptar.✊