Xhaka nuk e ka vetëm shqiponjën: Zbulon se ku e fsheh ‘Allahun’ gjatë ndeshjeve (Foto)

Granit Xhaka u eliminua sot nga Kupa e Botës, pasi ekipi i tij pësoi 1 me 0 nga Suedia në 1/8 e finales.

Në një postim në Instagram ai ka zbuluar një mbrojtëse ku shfaqej mbishkrimi ‘Allahu Ekber’, shkruan Periskopi.

Xhaka është një besimtar i madh dhe i lidhur me traditat e tij familjare. Ai asnjëherë nuk ka ngurruar që t’i zbulojë e të krenohet me to.

Në fotografinë e Instagramit ai e ka vënë mbishkrimin “Gjithnjë prapa meje”.

SHPËRNDAJE