Xhamadani vija vija “pushton” lokalet e Glasgow, shqipet e djegin në Skoci

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Shqipëria do të luajë sot në orën 20:45 ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, kundër Skocisë.

Pas fitores në ndeshjen e parë, me rezultatin 1-0 ndaj Izraelit, kombëtarja do të përballet me Skocinë në Glasgow.

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë

Tifozeria shqiptare është shumë entuziaste, ndërkohë që kanë filluar festimet që para ndeshjes.

Në një video të postuar nga një ndër udhëheqësit e “Tifozave Kuq e Zi”, ata shfaqen duke festuar e duke brohoritur për një fitore në ndeshjen e sotme.

Të veshur me veshje popullore, ata kanë “pushtuar” një ndër lokalet e qytetit duke festuar.

Video më poshtë:

Hape pamjen e mëposhtme dhe shikoje të plotë
SHPËRNDAJE