Ylli i Real Madridit rikthehet nga lëndimi

Karim Benzema është gati për Real Madridin

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka marrë një lajm të mirë para ndeshjes me Getafen, e cila luhet të shtunën nga ora 16:15.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, Karim Benzema ka stërvitur me ekipin normalisht dhe është gati për ndeshjen e së shtunës, përcjell Express.

Por, ndaj Getafes, Real Madird do të jetë pa yjet si Keylor Navas, Garet Bale, Dani Carvajal dhe Mateo Kovacis, të cilët janë të lënduar. /Express/

SHPËRNDAJE