Ylli i ri i futbollit

Është duke u zhvilluar takimi i 1/16 së fianles në EFL Cup ndërmjet Chelseas dhe Barnsley.

Tashmë skuadra nga Londra është duke avanzcuar me rezultat në 5:0, ku tre gola dhe për ta kompletuar “hat-trickun”e tij u kujdes, Kai Havertz.

Ai shënoi edhe golin e parë sot për Chelsean, por gjithashtu edhe “hat-trickun” e parë.

Kujtojmë se Kai është vetëm 21-vjeçar, dhe e ardhmja e tij është në duar të sigurta.

SHPËRNDAJE