Zbulohet e vërteta pse është dorëhequr Ramush Haradinaj, nuk ishte Gjykata Speciale

Ish-deputetja e AAK-së Donika Kadaj- Bujupi me anë të një statusi në rrjetin social Facebook ka treguar arsyen se pse është dorëhequr ish-kryeministri Haradinaj.

“Dorëheqja për t’u kthyer Kryeministri i 100% Shtet” shkruan ajo në Faceook.

Kadaj-Bujupi e konsideron lajm të mire shpërndarjen e parlamentit dhe thekson se mandati i kësaj qeverisë u shkurtua nga vete kryetari i qeverisë, e jo nga opozita.

“Mandati i qeverisë u shkurtua nga kryetari i qeverisë, jo nga opozita. Atë e dërgoi në shtëpi Ramush Haradinaj. Për shkak të interesit shtetëror, jo atij partiak dhe personal.

Sërish Ramush Haradinaj që dorëhiqet nga Kryeministri për shkak të interesit shtetëror dhe kombëtar. Dorëheqje nga pozita më e pushtetshme shtetërore në mbrojtje të interesit të përgjithshëm”

Ajo thekson se shumë shpejt AAK-ja do të vijë në pushtet për të qverisur 100%Shtet./Gazeta Blic/

Më poshtë lexoni statusin e plotë të saj :

SHPËRNDAJE