Zbulohet shtatorja e dëshmorit të kombit Bafti Haxhiut

Sot u bë zbulimi i shtatores së luftëtarit, Bafti Haxhiut në Viti.

Në të mori pjesë edhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari.

Ai tha se u ndje i nderuar që mori pjesë në këtë ceremoni duke kujtuar përjetësisht trimin e guximshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe rënien e tij në luftën e shenjtë e të lavdishme të popullit shqiptar, për liri dhe pavarësi.

Ky wshtw statusi i plot i Bekim Jasharit në rrjetin social facebook:

SHPËRNDAJE