Ziadin Sela po lufton për jetën, protestuesit futen në parlament

Ziadin Sela, kryetar i Lëvizjes për Reforma – PDSH, është lënduar rëndë nga protestuesit që u futën në Parlamentin e Maqedonisë, njofton Klan Kosova, duke u bazuar në raportimet e medaive në Maqedoni.

Ende nuk dihet se çfarë saktësisht ka ndodhur, por siç thonë mediat në Maqdoni, Sela është lënduar rëndë dhe po lufton për jetën.

Pos, Selës janë lënduar edhe disa deputetët të tjerë dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev.

 

 

 

SHPËRNDAJE